Wiadomości branżowe

Posłowie przyjaźni życiu i rodzinie

9 października br. wybraliśmy nowych posłów i senatorów. Na listach niemal wszystkich partii znajdowało się 193 kandydatów, którzy podpisali Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie. Bardzo miło poinformować nam, że 67 z nich zdobyło mandat posła, a 5 – senatora.Serdecznie gratulujemy im sukcesu wyborczego. Przed reprezentantami cztery lata ciężkiej pracy dla dobra wspólnego. Na czele spraw, którymi będą się zajmowali są troska o rodzinę i budowa ładu społecznego opartego na wartościach.Posłowie, którzy otrzymali certyfikat zadeklarowali: „Jako kandydat na Posła do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej uważam, że takie wartości jak ludzkie Życie i Rodzina zasługują na szczególną ochronę prawną i w związku z tym:1. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz objęcia pełną ochroną Życia ludzkiego.2. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz wzmocnienia wartości Rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny w wymiarze kulturowym, społecznym i

9 października br. wybraliśmy nowych posłów i senatorów. Na listach niemal wszystkich partii znajdowało się 193 kandydatów, którzy podpisali Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie. Bardzo miło poinformować nam, że 67 z nich zdobyło mandat posła, a 5 – senatora.

Serdecznie gratulujemy im sukcesu wyborczego. Przed reprezentantami cztery lata ciężkiej pracy dla dobra wspólnego. Na czele spraw, którymi będą się zajmowali są troska o rodzinę i budowa ładu społecznego opartego na wartościach.

Posłowie, którzy otrzymali certyfikat zadeklarowali: „Jako kandydat na Posła do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej uważam, że takie wartości jak ludzkie Życie i Rodzina zasługują na szczególną ochronę prawną i w związku z tym:

1. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz objęcia pełną ochroną Życia ludzkiego.

2. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz wzmocnienia wartości Rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny w wymiarze kulturowym, społecznym i materialnym”.

600.000 podpisów złożonych pod projektem ustawy w pełni chroniącej życie ludzkie pokazuje, że sprawy te mają ogromne znaczenie dla Polaków. Liczymy, że posłowie, którzy otrzymali Certyfikat, niezależnie od przynależności partyjnej, staną się liderami tych spraw, będą potrafili wynieść je ponad horyzont sporów partyjnych i zgodnie budować dobro wspólne. Mamy nadzieję, że ich przykład zachęci innych reprezentantów do wsparcia projektów wzmacniających kondycję rodziny i chroniących życie od momentu poczęcia.

Jednocześnie, organizacje przyznające Certyfikaty deklarują, że będą prowadziły szczegółowy monitoring inicjatyw ustawodawczych podejmowanych w nowej kadencji Parlamentu. Liczymy, że dzięki ciężkiej pracy nowo obranych Posłów i Senatorów polskie rodziny będą godnie reprezentowane.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  M. Boni: Potrzebujemy planu wdrożenia nowego aktu o sztucznej inteligencji. To może być zadanie polskiej prezydencji w UE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy