Wiadomości branżowe

PG przyjazna pracodawcom

Politechnika Gdańska znalazła się na piątym miejscu rankingu pod hasłem Uczelnia Przyjazna Pracodawcom. W ankiecie, w której zwyciężyła Politechnika Warszawska, uczestniczyło 108 uczelni z całej Polski. Ocenie końcowej poddano 55 szkół. Wpłynęło łącznie 945 wypełnionych ankiet od pracodawców oraz 5812 od studentów i absolwentów uczelni.

Honorowy tytuł Uczelni Przyjaznej Pracodawcom wyróżnia uczelnie wyższe, które dostarczają na rynek pracy solidnie przygotowanych absolwentów. Mają tym samym istotny udział w budowaniu przewagi konkurencyjnej oraz pozycji rynkowej przedsiębiorstw. Ponadto, pośrednio oddziałują na potencjał ekonomiczny całej polskiej gospodarki.

Ranking oparto na ankietach skierowanych do pracodawców, studentów i absolwentów uczelni. Więcej informacji o technice badania znajduje się pod adresem: http://uczelniaprzyjaznapracodawcom.pl/artykuly/technologia-badania-webcast/

Na wynik końcowy naszej uczelni, liczący łącznie 52,4 pkt. składają się: samoocena uczelni (80,5 pkt.), ocena absolwentów (38,3 pkt.) oraz ocena pracodawców (41,87 pkt.). Politechnika Warszawska, która ranking wygrała zdobyła 59,6 pkt. Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (56,6), a następnie: Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania (54,1) oraz Uniwersytet Warszawski (53,6).

Jak podkreślają inicjatorzy badania, wskazuje ono, iż dla pracodawców najważniejsza jest wiedza i umiejętności kandydata. To, jaką uczelnię ukończyła dana osoba nie jest kluczowym kryterium.

Badanie trwało od końca maja do połowy września. Zostało zrealizowane ? po raz pierwszy, przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych i eDialog Sp. z o.o. pod patronatem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych ?LEWIATAN?. Celem projektu miało być określenie, czy oferta kształcenia uczelni wyższych jest dopasowana do potrzeb rynku pracy. Ocenie pracodawców poddano kwalifikacje i kompetencje absolwentów uczelni i na tej podstawie przygotowano ranking.

Więcej: http://uczelniaprzyjaznapracodawcom.pl/

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #PLN   #Prodigios Komputer   #RAM   #VAT