Wiadomości branżowe

Rekonstrukcja wydarzeń Grudnia?70 w Gdyni pod patronatem PKO Banku Polskiego

Rekonstrukcja wydarzeń Grudnia?70 w Gdyni pod patronatem PKO Banku Polskiego
„Czarny czwartek” w grudniu 1970 roku był dramatem setek rodzin, których bliscy zginęli od kul wojska i milicji bądź zostali ranni i pobici. Rekonstrukcja tych tragicznych wydarzeń sprzed 40 lat odbędzie się 18 grudnia w pobliżu SKM Gdynia-Stocznia. Wydarzeniu patronuje PKO Bank Polski.Inscenizacja zatytułowana „Grudzień’70. O chleb i wolność i nową Polskę” odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie 17 grudnia 1970 roku wojsko otworzyło ogień do bezbronnych robotników z gdyńskiej stoczni, którzy przyjechali kolejką do pracy. W masakrze zginęło 18 osób, a setki zostały ranne.W rekonstrukcji weźmie udział ok. osiemdziesięciu statystów przebranych w milicyjne i wojskowe mundury i ponad dwieście osób w roli robotników. Użyty zostanie czołg i cztery transportery wojskowe i wyrzutnia gazów. W trwającej ok. 1,5 godziny inscenizacji odtworzone zostaną zarówno dramatyczne wydarzenia z 17 grudnia 1970 roku, jak i sceny symboliczne z wydarzeń kolejnych dni.PKO Bank Polski wspiera organizację imprez historycznych mających na celu przybliżenie wydarzeń ważnych dla historii kraju i walki o jego niepodległość. Grudzień’70 to najtragiczniejsza

„Czarny czwartek” w grudniu 1970 roku był dramatem setek rodzin, których bliscy zginęli od kul wojska i milicji bądź zostali ranni i pobici. Rekonstrukcja tych tragicznych wydarzeń sprzed 40 lat odbędzie się 18 grudnia w pobliżu SKM Gdynia-Stocznia. Wydarzeniu patronuje PKO Bank Polski.

Inscenizacja zatytułowana „Grudzień’70. O chleb i wolność i nową Polskę” odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie 17 grudnia 1970 roku wojsko otworzyło ogień do bezbronnych robotników z gdyńskiej stoczni, którzy przyjechali kolejką do pracy. W masakrze zginęło 18 osób, a setki zostały ranne.

W rekonstrukcji weźmie udział ok. osiemdziesięciu statystów przebranych w milicyjne i wojskowe mundury i ponad dwieście osób w roli robotników. Użyty zostanie czołg i cztery transportery wojskowe i wyrzutnia gazów. W trwającej ok. 1,5 godziny inscenizacji odtworzone zostaną zarówno dramatyczne wydarzenia z 17 grudnia 1970 roku, jak i sceny symboliczne z wydarzeń kolejnych dni.

PKO Bank Polski wspiera organizację imprez historycznych mających na celu przybliżenie wydarzeń ważnych dla historii kraju i walki o jego niepodległość. Grudzień’70 to najtragiczniejsza karta w powojennej historii Gdyni i całego wybrzeża. Wspomnienie o niej wciąż żyje w pamięci wielu mieszkańców. Ważne, by okoliczności tego wydarzenia, które wpłynęło na bieg historii całego kraju, poznali ludzie młodzi, którzy nie byli świadkami zdarzeń. Ten sposób pielęgnowania pamięci – niemal dotykanie historii – jest niezmiernie potrzebny nie tylko Gdyni i jej mieszkańcom. Dlatego PKO Bank Polski włączył się w organizację rocznicowych obchodów.

Inscenizacja „Gdynia '70. Za chleb i wolność i nową Polskę” jest jednym z elementów trzydniowych uroczystości. Obchody 40. rocznicy tragicznych wydarzeń rozpoczną się już 16 grudnia promocją albumu „Zbrodnia bez Kary. Grudzień 1970 w Gdyni” autorstwa Piotra Brzezińskiego, Roberta Chrzanowskiego  i Anny Nadarzyńskiej-Piszczewiat, oraz prapremierą filmu „Czarny Czwartek” Michała Pruskiego i Mirka Piepki. W piątek 17 grudnia odbędą się tradycyjne obchody pod Pomnikiem Ofiar Grudnia oraz Przemarsz ulicami Gdyni.

A to już wiesz?  Gen. W. Nowak: Powołanie operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa może paradoksalnie obniżyć jej odporność na ataki. Ta kwestia wymaga odrębnej ustawy [DEPESZA]

Spektakl przygotowany przez Fundację Inicjatywy Historycznej oraz Miasto Gdynia przy współudziale licznych Grup Rekonstrukcji Historycznych i pod patronatem PKO Banku Polskiego odbędzie się 18 grudnia o 13:30 w pobliżu przystanku SKM Stocznia-Gdynia u zbiegu ulic: Polskiej, Janka Wiśniewskiego i Alei Solidarności.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem wyników finansowych. Po 3. kwartale 2010 roku osiągnął zysk netto w wysokości 2,5 mld zł, co stanowiło blisko 29 proc. zysku polskiego sektora bankowego w tym okresie. Z 28-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów, oferując oprócz tradycyjnych kredytów hipotecznych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez porównywarkę finansową Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, a także zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na miliard dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld zł.

A to już wiesz?  Boom w e-handlu przyspieszył automatyzację w logistyce. Zamówienia internetowe coraz częściej są kompletowane przez roboty [DEPESZA]
Źródło PKO Bank Polski. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy