Kariera LIFESTYLE

Tekstyliada – w służbie designu

Tekstyliada – w służbie designu
Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych

Data publikacji: 2015-08-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tekstyliada – w służbie designu
Kategoria: LIFESTYLE, Kariera

Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych twórców.

Tekstyliada - w służbie designu LIFESTYLE, Kariera - Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych twórców.

Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych twórców. Myśl o niepowtarzalnych, autorskich wzorach nadruków już dziś elektryzuje rynek tkanin meblowych. Najlepsze projekty będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji targów SoFab.

Trend, design, styl… To terminy używane dziś niezwykle często na łamach blogów, magazynów i profili w mediach społecznościowych. Artysta malujący płótno, projektant mody tworzący sukienkę czy twórca mebli, czerpią inspiracje z różnych zakątków świata i rozmaitych kultur. Jedno jest pewne,  trendy  dominują każdą z dziedzin naszego życia. Nic więc dziwnego, że rosną w siłę młodzi projektanci biżuterii, ubrań, mebli i… tkanin.

– Duże zainteresowanie tkaninami z indywidualnym nadrukiem skłoniło nas do ogłoszenia konkursu dla studentów na ciekawy wzór – mówi Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics i członek jury.- Tekstyliada dedykowana jest młodym twórcom, którzy z roku na rok stają się coraz silniejszymi graczami na rynku designu. Najlepszym tego dowodem są projekty, które dotychczas zostały zgłoszone w konkursie. Przykuwają uwagę, intrygują i inspirują – dodaje Edyta Świątek. Gorąco zachęcamy studentów, którzy mają oryginalne podejście do tkanin, do stworzenia unikalnych wzorów i przesłania do nas swoich prac. Tym bardziej, że zwycięski wzór trafi do oferty naszej marki, a jego autor będzie mógł odbyć staż w firmie LECH. To niezwykła szansa na super start w wielopokoleniowym przedsiębiorstwie, działającym od lat na rynku międzynarodowym. 

A to już wiesz?  Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Poznaj kierunki, które zapewnią Ci lepszy

Zgłoszenia projektów (nie ma limitu na liczbę zgłoszonych prac) wraz z wypełnionym formularzem konkursowym należy przesyłać na adres [email protected] do 1 września 2015 roku.

W przypadku plików przekraczających 5 MB zalecamy przesyłanie za pośrednictwem serwisów typu WeTransfer, Sendspace etc. Szczegółowe informacje  w regulaminie, dostępnym na stronie WWW organizatora.

Prace będę oceniane przez jury złożone z przedstawicieli marki LECH modern fabrics i redaktorów czołowych mediów branżowych. Kapituła konkursu będzie brała pod uwagę zgodność prac z założeniami konkursu, kreację artystyczną i  troskę o detal.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali na tegorocznej edycji targów SoFab, które odbywają się w dniach 6-9 października 2015 roku. A ich autorskie prace będzie można zobaczyć na stoisku firmy LECH w trakcie trwania targów.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dla zdobywcy I miejsca przewidziano 5000 zł oraz deskę kreślarską. Jego autorski wzór trafi do oferty marki LECH modern fabrics. Organizator przewiduje także możliwość odbycia stażu pod okiem specjalistów z firmy LECH.

Zdobywca II miejsca otrzyma 3000 zł, a trzeciego – 2000 zł.

Głównym patronat medialny nad konkursem sprawuje miesięcznik BIZNES meble.pl

Partnerzy medialni: miesięcznik Meble Plus, portale Biznesmeblowy.pl i Meble.com.pl oraz platforma Meblarstwo.eu wydawca biuletynu MEBLARSKA Polska, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy na: www.lech-tkaniny.pl oraz na www.facebook.com/sekretytkanin

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Tekstyliada - w służbie designu LIFESTYLE, Kariera - Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych twórców.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Kariera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy