Kariera LIFESTYLE

Nowy benefit dla pracowników – Transcom wprowadza masaż w pracy.

Nowy benefit dla pracowników – Transcom wprowadza masaż w pracy.
Firmy sięgają po coraz ciekawsze benefity pozapłacowe. Jednym z nowych rozwiązań jest krótka sesja masażu w biurze. Taki zabieg odpowiada na potrzeby kadry – zwalcza stres i rozluźnia plecy po wielu godzinach pracy. Bezpłatny masaż w biurze wprowadził gdański oddział

Data publikacji: 2018-02-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowy benefit dla pracowników – Transcom wprowadza masaż w pracy.
Kategoria: LIFESTYLE, Kariera

Firmy sięgają po coraz ciekawsze benefity pozapłacowe. Jednym z nowych rozwiązań jest krótka sesja masażu w biurze. Taki zabieg odpowiada na potrzeby kadry – zwalcza stres i rozluźnia plecy po wielu godzinach pracy. Bezpłatny masaż w biurze wprowadził gdański oddział Transcom.

Nowy benefit dla pracowników - Transcom wprowadza masaż w pracy. LIFESTYLE, Kariera - Firmy sięgają po coraz ciekawsze benefity pozapłacowe. Jednym z nowych rozwiązań jest krótka sesja masażu w biurze. Taki zabieg odpowiada na potrzeby kadry – zwalcza stres i rozluźnia plecy po wielu godzinach pracy. Bezpłatny masaż w biurze wprowadził gdański oddział Transcom.

Firmy sięgają po coraz ciekawsze benefity pozapłacowe i starają się dobrać je do oczekiwań pracowników.
Jednym z nowych rozwiązań jest krótka sesja masażu w biurze.
Taki zabieg odpowiada na potrzeby kadry, bo zwalcza stres i rozluźnia mięśnie pleców po wielu godzinach pracy.
W trosce o zdrowie pracowników opcję bezpłatnego masażu w biurze wprowadził gdański oddział Transcom.

 

Pracodawcy są coraz bardziej świadomi tego, jakie benefity pozapłacowe oferować pracownikom. Starają się dostosowywać je do potrzeb kadry. Zatem, gdy praca jest stresująca i wymaga wielogodzinnego siedzenia przed komputerem, idealnym rozwiązaniem może okazać się masaż. Na trójmiejskim rynku ten benefit nie jest jeszcze popularny. Ostatnio takie rozwiązanie wprowadziła firma Transcom, która specjalizuje się w obsłudze klienta.

– Dbając o zdrowie i dobrą energię naszych pracowników, oferujemy im m.in. karty MultiSport, czy dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej. W każdym oddziale mamy również pokoje wypoczynku, wyposażone w książki, czasopisma, piłkarzyki czy konsole do gier. Jednak szukaliśmy dodatkowego rozwiązania, które pomoże pracownikom w pełni się odprężyć, wyciszyć i walczyć ze skutkami trybu życia, jaki prowadzą. Nasza praca bywa stresująca, wiele godzin dziennie spędzamy przed komputerem. Niestety nie każdy pamięta o właściwej pozycji czy regularnych, kilkuminutowych przerwach, które pomagają odciążyć plecy – mówi Marzena Puzyrewska, HR Coordinator w Transcom.

Tymczasem masaż skutecznie redukuje stres i napięcie, rozluźnia mięśnie, poprawia postawę, wzmacnia koncentrację i dodaje energii. Taki zabieg w firmie wykonywany jest przez ubranie, na specjalnie zaprojektowanym krześle i trwa 15 min. Okazuje się, że nawet tak krótki, ale intensywny masaż może wiele zdziałać.

A to już wiesz?  Czy to już czas, by zmienić pracę?

– Idea przywędrowała do nas z oddziału Transcom w Budapeszcie, w ramach wymiany dobrych praktyk. Odbiór w firmie jest bardzo pozytywny i wszystkim ten pomysł bardzo się podoba. Sam skorzystałem z masażu i jestem bardzo zadowolony, zabieg był intensywny, ale fantastyczny. Czuję się po nim znacznie lepiej – mówi Karol Łuczak, Business Operations Manager w Transcom.

Zdrowy pracownik to zadowolony pracownik.

Podobne opinie mają inni pracownicy, którzy oddali się w ręce masażystów. Podkreślają, że  nie spotkali się z takim rozwiązaniem w firmach, w których wcześniej pracowali. Masaż jest dla nich świetną odskocznią od pracy i pozwala na prawdziwy relaks, po którym chętniej wracają do obowiązków. Ponadto doceniają, że terapeuci wykonujący zabieg udzielają cennych wskazówek odnośnie prawidłowej pozycji podczas pracy.

– Do tej pory podchodziłem do masażu bardzo sceptycznie, ale zmieniam zdanie, bo tym razem odpłynąłem. Czuję się lżejszy. Uważam, że taki zabieg może pomóc w zrelaksowaniu się i jest alternatywą do innych rozrywek, z których możemy skorzystać w czasie pracy – mówi Łukasz Cieślak, specjalista HR.

Sylwia, która pracuje jako teleurzędnik z językiem niemieckim, dodaje – Wcześniej pracowałam w różnych korporacjach i nigdy nie było takiej możliwości. Jestem pozytywnie zaskoczona, że pracodawca oferuje takie rozwiązanie i opiekuje się pracownikami. Poczułam się zdrowiej.

Pozytywne opinie już po pierwszym dniu akcji przekonują, że dodatkowy benefit jest dobrym rozwiązaniem. Odpowiada na potrzeby pracowników niezależnie od ich wieku i pozwala na chwilę wyciszenia, o którą dziś bywa trudno. Ponadto, buduje pozytywną relację z pracodawcą. Firma planuje realizować akcję również w pozostałych oddziałach – w Olsztynie i Białymstoku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowy benefit dla pracowników - Transcom wprowadza masaż w pracy. LIFESTYLE, Kariera - Firmy sięgają po coraz ciekawsze benefity pozapłacowe. Jednym z nowych rozwiązań jest krótka sesja masażu w biurze. Taki zabieg odpowiada na potrzeby kadry – zwalcza stres i rozluźnia plecy po wielu godzinach pracy. Bezpłatny masaż w biurze wprowadził gdański oddział Transcom.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Kariera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy