Wiadomości branżowe

Koalicja SMS bez VAT apeluje do władz

Koalicja SMS bez VAT, zrzeszająca 21 największych organizacji charytatywnych w Polsce, zdecydowała się zaapelować do przedstawicieli rządu Rzeczpospolitej, by udzielili jej wsparcia  w walce o niepobieranie podatku od darowizn przekazywanych za pomocą wiadomości SMS. Dziś, 21 grudnia, wysłana zostanie petycja do Marszałka Sejmu oraz apel do Prezydenta i Premiera RP.Na początku grudnia informowaliśmy, że Koalicji nie udało się wywalczyć na drodze sądowej zniesienia podatku VAT, jaki fiskus pobiera za darowizny przekazywane za pośrednictwem SMSów. Sąd oddalił skargi, twierdząc, że organizacje dobroczynne nie mają prawa występować w tej sprawie. Mimo to, organizacje charytatywne zaangażowane w inicjatywę SMS bez VAT dalej walczą o sprawiedliwość. Postanowiły zwrócić się bezpośrednio do najwyższych władz państwowych. Marszałek Sejmu, Prezydent oraz Premier otrzymają od Koalicji pisma z prośbą o zareagowanie na problem, jakim jest fakt, że 1/5 wartości każdego tzw. „charytatywnego SMSa” trafia do budżetu państwa zamiast do osób najbardziej potrzebujących. „Zdumienie nasze budzi fakt, iż państwo, które opiera się na

Koalicja SMS bez VAT, zrzeszająca 21 największych organizacji charytatywnych w Polsce, zdecydowała się zaapelować do przedstawicieli rządu Rzeczpospolitej, by udzielili jej wsparcia  w walce o niepobieranie podatku od darowizn przekazywanych za pomocą wiadomości SMS. Dziś, 21 grudnia, wysłana zostanie petycja do Marszałka Sejmu oraz apel do Prezydenta i Premiera RP.

Na początku grudnia informowaliśmy, że Koalicji nie udało się wywalczyć na drodze sądowej zniesienia podatku VAT, jaki fiskus pobiera za darowizny przekazywane za pośrednictwem SMSów. Sąd oddalił skargi, twierdząc, że organizacje dobroczynne nie mają prawa występować w tej sprawie. Mimo to, organizacje charytatywne zaangażowane w inicjatywę SMS bez VAT dalej walczą o sprawiedliwość. Postanowiły zwrócić się bezpośrednio do najwyższych władz państwowych. Marszałek Sejmu, Prezydent oraz Premier otrzymają od Koalicji pisma z prośbą o zareagowanie na problem, jakim jest fakt, że 1/5 wartości każdego tzw. ?charytatywnego SMSa? trafia do budżetu państwa zamiast do osób najbardziej potrzebujących.

 ?Zdumienie nasze budzi fakt, iż państwo, które opiera się na konstytucyjnych zasadach demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej niezgodnie z prawem pobiera podatek od towarów i usług od SMSowych darowizn dokonywanych na cele charytatywne? ? możemy przeczytać w petycji do Marszałka Sejmu. Organizacje charytatywne podkreślają w apelu do władz także fakt, że występują w imieniu wszystkich ludzi pokrzywdzonych przez los, chorych, osamotnionych, dyskryminowanych.

Treść dokumentów, które Koalicja SMS bez VAT kieruje do Prezydenta, Premiera i Marszałka, można znaleźć poniżej.

W skład koalicji ?SMS bez VAT" wchodzą:

 Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja TVN ?nie jesteś sam", Forum Darczyńców, Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF, Fundacja POLSAT, Fundacja Ewy Błaszczyk ?Akogo?", Amnesty International, WWF Polska, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą", Fundacja Świętego Mikołaja, Fundacja Orange, Federacja Polskich Banków Żywności, Fundacja PricewaterhouseCoopers "Podaruj siebie", Krajowe Centrum Kompetencji, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja ?Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", Fundacja Hospicyjna, Fundacja Anny Dymnej ?Mimo Wszystko". Koalicję wspierają: Caritas Polska, Fundacja Dzieci Niczyje, Siepomaga.pl, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca, Fundacja Marka Kamińskiego.

Merytorycznie Koalicję wspiera firma PricewaterhouseCoopers w ramach Programu Usług PRO BONO, w komunikacji pomaga agencja Eskadra PUBLICA.

 

A to już wiesz?  Alicja 2003 dla SFI

 

Źródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy