Wiadomości branżowe

Cholera dotarła do Port-au-Prince. UNICEF intensyfikuje działania

UNICEF alarmuje, że Ministerstwo Zdrowia na Haiti oficjalnie potwierdziło pierwsze przypadki cholery w stolicy kraju. W odpowiedzi UNICEF intensyfikuje działania w Port-au-Prince.  Organizacja kontynuuje dystrybucję środków higienicznych i dezynfekujących. UNICEF kładzie nacisk na przestrzeganie higieny w szkołach oraz w specjalnych miejscach przyjaznych dziecku (child friendly spaces), aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Wspiera także Ministerstwo Zdrowia w tworzeniu ośrodków leczenia cholery. Kontynuowana jest dystrybucja tabletek do oczyszczania wody, soli przeciwko odwodnieniu i pojemników na wodę.Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, do 8 listopada łącznie, cholera zabiła 583 osób, a 9 123 trafiło do szpitali. Największa liczba zgonów dotyczy dystryktu Artibonite, jednak liczba zachorowań w innych rejonach kraju rośnie.W związku z silnymi opadami i podtopieniami jakie wystąpiły po przejściu huraganu Tomas UNICEF dużą wagę przykłada do promowania zasad prawidłowej higieny. Organizacja, wspólnie z organizacjami partnerskimi, dociera do ośrodków opieki nad dziećmi (w departamencie Zachodnim jest ich minimum 475, większość z nich w stolicy kraju). Sprawdzana jest także sytuacja

UNICEF alarmuje, że Ministerstwo Zdrowia na Haiti oficjalnie potwierdziło pierwsze przypadki cholery w stolicy kraju. W odpowiedzi UNICEF intensyfikuje działania w Port-au-Prince.  Organizacja kontynuuje dystrybucję środków higienicznych i dezynfekujących. UNICEF kładzie nacisk na przestrzeganie higieny w szkołach oraz w specjalnych miejscach przyjaznych dziecku (child friendly spaces), aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Wspiera także Ministerstwo Zdrowia w tworzeniu ośrodków leczenia cholery. Kontynuowana jest dystrybucja tabletek do oczyszczania wody, soli przeciwko odwodnieniu i pojemników na wodę.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, do 8 listopada łącznie, cholera zabiła 583 osób, a 9 123 trafiło do szpitali. Największa liczba zgonów dotyczy dystryktu Artibonite, jednak liczba zachorowań w innych rejonach kraju rośnie.

W związku z silnymi opadami i podtopieniami jakie wystąpiły po przejściu huraganu Tomas UNICEF dużą wagę przykłada do promowania zasad prawidłowej higieny. Organizacja, wspólnie z organizacjami partnerskimi, dociera do ośrodków opieki nad dziećmi (w departamencie Zachodnim jest ich minimum 475, większość z nich w stolicy kraju). Sprawdzana jest także sytuacja sanitarna w budynkach szkolnych nadal wykorzystywanych jako schronienia dla uchodźców.

Rośnie liczba przypadków cholery notowanych w departamentach Północnym i Północno Zachodnim (w tym w mieście Port-de-Paix). Łącznie z przypadkami stwierdzonymi w Petit Goave, na zachód od Port-au-Prince cholera dotarła już do pięciu z dziesięciu dystryktów kraju. Ostatnie podtopienia, spowodowane silnymi opadami, grożą dalszym wzrostem liczby zachorowań.

UNICEF i WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) monitorują sytuację by w każdej chwili zwiększyć skalę pomocy humanitarnej.

Źródło UNICEF Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Polacy przekazali już pół miliona złotych na rzecz ofiar suszy w Rogu Afryki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy