Wiadomości branżowe

Aby być bliżej

Nowy budynek dla lubińskiego hospicjum zaprezentowało dzisiaj Stowarzyszenie Palium. Pracownicy PeBeKa co roku przekazują na rzecz Stowarzyszenia 1 proc. swojego podatku. Przedsiębiorstwo od lat wspiera działalność Palium.Tempo robót przy kolejnym, drugim budynku hospicjum było imponujące. Pierwsza łopata została wbita 20 września 2010 roku. 18 sierpnia 2011 roku obiekt jest gotowy, w pełni wyposażony technicznie. Czeka już tylko na specjalistyczny, medyczny sprzęt. Koszt całej inwestycji  to 1,5 mln złotych. 750 tysięcy zł na budowę przekazała Fundacja Polska Miedź. Pozostałe środki pochodzą bezpośrednio ze Stowarzyszenia Palium, które uzyskuje je z wpłat podatkowych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.Co roku PeBeKa organizuje kampanię informacyjną propagującą ideę wspierania Stowarzyszenia Palium i sposób przekazywania 1 proc. podatku.  Informacje pojawiają się w firmowym miesięczniku i na specjalnych ulotkach.Lubińskie hospicjum jest przedsięwzięciem wyjątkowym. Powstało dzięki wsparciu mieszkańców lokalnych firm. Pierwszy budynek hospicjum powstawał niełatwo, a jego budowa trwała aż 10 lat. Drugi, z racji zaangażowania Fundacji Polska

Nowy budynek dla lubińskiego hospicjum zaprezentowało dzisiaj Stowarzyszenie Palium. Pracownicy PeBeKa co roku przekazują na rzecz Stowarzyszenia 1 proc. swojego podatku. Przedsiębiorstwo od lat wspiera działalność Palium.

Tempo robót przy kolejnym, drugim budynku hospicjum było imponujące. Pierwsza łopata została wbita 20 września 2010 roku. 18 sierpnia 2011 roku obiekt jest gotowy, w pełni wyposażony technicznie. Czeka już tylko na specjalistyczny, medyczny sprzęt. Koszt całej inwestycji  to 1,5 mln złotych. 750 tysięcy zł na budowę przekazała Fundacja Polska Miedź. Pozostałe środki pochodzą bezpośrednio ze Stowarzyszenia Palium, które uzyskuje je z wpłat podatkowych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

Co roku PeBeKa organizuje kampanię informacyjną propagującą ideę wspierania Stowarzyszenia Palium i sposób przekazywania 1 proc. podatku.  Informacje pojawiają się w firmowym miesięczniku i na specjalnych ulotkach.

Lubińskie hospicjum jest przedsięwzięciem wyjątkowym. Powstało dzięki wsparciu mieszkańców lokalnych firm. Pierwszy budynek hospicjum powstawał niełatwo, a jego budowa trwała aż 10 lat. Drugi, z racji zaangażowania Fundacji Polska Miedź, jest gotowy w niespełna rok. Dzięki nowemu obiektowi hospicjum będzie mogło otoczyć opieką dwa razy więcej podopiecznych – 24 osoby. Lubińskie hospicjum od 2005 roku działa na podstawie umowy z NFZ.

Współpraca stowarzyszenia Palium i PeBeKa nie jest przypadkiem. Zbigniew Warczewski, prezes Palium, to emerytowany pracownik tego przedsiębiorstwa. Od chwili powstania pomysłu utworzenia w Lubinie hospicjum PeBeKa wspierała przedsięwzięcie materiałowo i technicznie. Tego rodzaju pomoc była szczególnie istotna podczas pierwszego etapu budowy. W ostatnich latach pracownicy firmy angażują się głównie w przedsięwzięcia informacyjne i promocyjne związane z hospicjum. W styczniu 2009 r. PeBeKa otrzymała zaszczytny tytuł "Firma wspierająca kampanię hospicyjną".

Źródło PeBeKa SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Rozszerzona rzeczywistość usprawni pracę i szkolenie lekarzy. W przyszłości będzie wykorzystywana także w podstawowej opiece zdrowotnej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy