Wiadomości branżowe

Pekao jeszcze mocniej wspiera XX Jubileuszowy Finał WOŚP

Pekao jeszcze mocniej wspiera XX Jubileuszowy Finał WOŚP
Już 8 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas jubileuszowego XX Wielkiego Finału. Jubileusz zobowiązuje – na okrągłą 20. rocznicę Bank Pekao przekaże Fundacji darowiznę w wysokości dwóch milionów złotych. Specjalna oferta została również przygotowana dla klientów Pekao – nowa karty płatnicza do Eurokont. Każdy jej posiadacz będzie wspierał Orkiestrę przez cały rok. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, ponad 1 500 pracowników Banku Pekao SA w całej Polsce, będzie liczyło tysiące banknotów i tony monet zebranych przez wolontariuszy, nie tylko w dzień Finału.Już po raz 14. Bank Pekao SA aktywnie wspiera działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Pekao zdecydowało się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy i wprowadzenie do oferty dla klientów Banku nowej karty płatniczej do większości Eurokont. Płacąc kartą, klienci Pekao będą mogli aktywniej wspierać Fundację przez cały rok, a nie tylko w dzień Finału.- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to każdego roku dla nas, pracowników Banku Pekao, wielkie

Już 8 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas jubileuszowego XX Wielkiego Finału. Jubileusz zobowiązuje ? na okrągłą 20. rocznicę Bank Pekao przekaże Fundacji darowiznę w wysokości dwóch milionów złotych. Specjalna oferta została również przygotowana dla klientów Pekao ? nowa karty płatnicza do Eurokont. Każdy jej posiadacz będzie wspierał Orkiestrę przez cały rok. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, ponad 1 500 pracowników Banku Pekao SA w całej Polsce, będzie liczyło tysiące banknotów i tony monet zebranych przez wolontariuszy, nie tylko w dzień Finału.

Już po raz 14. Bank Pekao SA aktywnie wspiera działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Pekao zdecydowało się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy i wprowadzenie do oferty dla klientów Banku nowej karty płatniczej do większości Eurokont. Płacąc kartą, klienci Pekao będą mogli aktywniej wspierać Fundację przez cały rok, a nie tylko w dzień Finału.

- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to każdego roku dla nas, pracowników Banku Pekao, wielkie święto ? mówi Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao SA. ? To szczególny dzień, kiedy jesteśmy wszyscy razem mając poczucie, że robimy coś dobrego. Jako jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce mamy obowiązek, a zarazem przywilej, udziału w najważniejszych inicjatywach społecznych. Wśród nich jedną z kluczowych jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która rokrocznie uwalnia energię milionów dobrych serc w Polsce, ale również poza jej granicami.

W dniu 8 stycznia, podczas jubileuszowego XX Finału WOŚP, otwartych będzie ponad 100 placówek Pekao w całej Polsce, które staną się siedzibami lokalnych sztabów WOŚP. Pracownicy Banku jeszcze długo po Finale będą przeliczać pieniądze spływające ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i segregować je według nominałów. Choć jak co roku obiecujemy, że to liczenie potrwa krócej niż ?do końca świata??

A to już wiesz?  Kosciol.pl i EWST zapraszają na Dni Reformacji 2010

- Podczas Jubileuszowego XX Finału WOŚP 120 000 wolontariuszy wyruszy na ulice miast, miasteczek i wsi, nie tylko w Polsce, ale i na obu biegunach. Wierzę, że wszystkie ich puszki w sposób magiczny zapełnią się pieniędzmi. Już po raz 14. Bank Pekao pomoże te góry pieniędzy policzyć, posortować i zaksięgować, upraszczając nam nieprawdopodobnie życie i funkcjonowanie ? powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pracownicy Banku, którzy w tym roku będą liczyć zebrane przez wolontariuszy pieniądze mają nadzieję, że pobiją ubiegłoroczny rekord, kiedy to przeliczyli 18 milionów 483 tysięcy 787 złotych i 69 groszy. Zdecydowana większość zebranych podczas Finałów pieniędzy stanowią monety ? ok. 80 proc. Oprócz złotówek są także inne waluty m. in. dolary, euro, franki szwajcarskie, funty brytyjskie, korony czeskie, duńskie, norweskie i szwedzkie, a także węgierskie forinty. Polacy wrzucają do puszek waluty z najdalszych zakątków świata, np. z Australii.

Do skarbców bankowych trafia także biżuteria - złote i srebrne pierścionki, łańcuszki oraz  kolczyki i kolie, a także zegarki, sztućce, obrazy. Choć liczba tego typu niecodziennych darowizn przekazywanych do Banku przez wolontariuszy i sztaby WOŚP z roku na rok się zmniejsza, to pracownicy banku pamiętają z ubiegłych lat m.in. rekwizyty teatralne, telefony komórkowe, żetony do aparatów telefonicznych, żetony do koszyków sklepowych, maskotki.

Bank Pekao SA współpracuje z Fundacją WOŚP od 1999 roku. Począwszy od tego momentu Bank przejął całą obsługę finansową tej największej w Europie akcji charytatywnej i stał się "Bankierem Orkiestry".

 

Dalszych informacji udziela:

Justyna Rysiak, Biuro Prasowe,   kom. 723 226 882,    [email protected]

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy