Wiadomości branżowe

Paliwa, które zwyciężają w F1

Doświadczenia zdobyte podczas wyścigów Formuły 1 są wykorzystywane na potrzeby produktów dostępnych na stacjach Shell na całym świecie. Od niedawna w paliwach Shell V-Power i Shell V-Power Racing stosowana jest technologia FMT (Friction Modification Technology), która została po raz pierwszy użyta podczas wyścigów F1 w 2006 r. Formuła FMT pokrywa kluczowe elementy silnika specjalną powłoką, dodatkowo minimalizując straty cennej energii. Paliwa Shell V-Power i Shell V-Power Racing o ulepszonej formule będą dostępne na stacjach Shell w Polsce od 21 kwietnia. V-Power Racing to jedyne paliwo na polskim rynku z gwarantowaną liczbą 100 oktanów, stworzone w celu maksymalizacji przyspieszenia i mocy silnika.  Produkty z rodziny Shell V-Power i Shell V-Power Racing są efektem pracy naukowców, którzy współpracują z teamem Scuderia Ferrari w zawodach Formuly 1. Paliwa te są bezpośrednio testowane na torach wyścigowych. Jakimi cechami muszą charakteryzować się paliwa i oleje zwycięzców F1?  Lisa Lilley, Shell Menager technologiczny Shell wpsólpracująca z Ferrari, wyjaśnia: Duża moc paliwa często wiąże się z wysokim

Doświadczenia zdobyte podczas wyścigów Formuły 1 są wykorzystywane na potrzeby produktów dostępnych na stacjach Shell na całym świecie.

Od niedawna w paliwach Shell V-Power i Shell V-Power Racing stosowana jest technologia FMT (Friction Modification Technology), która została po raz pierwszy użyta podczas wyścigów F1 w 2006 r. Formuła FMT pokrywa kluczowe elementy silnika specjalną powłoką, dodatkowo minimalizując straty cennej energii. Paliwa Shell V-Power i Shell V-Power Racing o ulepszonej formule będą dostępne na stacjach Shell w Polsce od 21 kwietnia. V-Power Racing to jedyne paliwo na polskim rynku z gwarantowaną liczbą 100 oktanów, stworzone w celu maksymalizacji przyspieszenia i mocy silnika.  

Produkty z rodziny Shell V-Power i Shell V-Power Racing są efektem pracy naukowców, którzy współpracują z teamem Scuderia Ferrari w zawodach Formuly 1. Paliwa te są bezpośrednio testowane na torach wyścigowych. 

Jakimi cechami muszą charakteryzować się paliwa i oleje zwycięzców F1?  Lisa Lilley, Shell Menager technologiczny Shell wpsólpracująca z Ferrari, wyjaśnia: Duża moc paliwa często wiąże się z wysokim poziomem spalania, lub na odwrót, a my jesteśmy w stanie opracować paliwa, odpowiadające konkretnym potrzebom Ferrari.

Paliwa Shell pomagają teamowi Ferrari F1 uzyskać najlepsze osiągi i jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność na torach. Podobne wymogi stawiane są w stosunku do olejów. Oleje muszą być niezawodne w trzech kluczowych obszarach: mają chronić silnik przed zużyciem, smarując silnik olej powinien pochłaniać jak najmniej energii z elementów mechanicznych oraz olej musi poradzić sobie z bardzo wysokimi temperaturami w silniku, rozpraszając je efektywnie. W rzeczywistości pogodzenie tych wszystkich funkcji jest trudne, ale Shell posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu optymalnych rozwiązań.

Owocem technologicznego partnerstwa Shell i Ferrari są paliwa i oleje Shell, tworzone na potrzeby stajni Ferrari i testowane na torach wyścigowych Formuły 1. Ich działanie i wytrzymałość są sprawdzane w ekstremalnych warunkach, na silnikach najlepszych samochodów prowadzonych przez mistrzów. Dlatego każde nowe, ręcznie wykonane Ferrari opuszcza fabrykę w Maranello z paliwem Shell V-Power i olejem Shell Helix Ultra.

A to już wiesz?  Długa kolejka chętnych na turystyczne loty w kosmos. Ceny biletów wciąż wymagają grubego portfela, ale będą coraz niższe
Źródło Shell. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy