Regionalne

100-osobowa orkiestra zagra akustycznie „Sen o Warszawie”

100-osobowa orkiestra zagra akustycznie „Sen o Warszawie”
Łukasz L.U.C. Rostkowski i Rebel Babel Open Big Bang w Warszawie – Eko Flash Mob Muzyki Akustycznej 100-osobowa orkiestra zagra akustycznie „Sen o Warszawie” Podczas

Łukasz L.U.C. Rostkowski i Rebel Babel Open Big Bang w Warszawie –
Eko Flash Mob Muzyki Akustycznej

100-osobowa orkiestra zagra akustycznie „Sen o Warszawie”

Podczas sobotniej Nocy Muzeów, 18 maja 2019, w godzinach 20.00 – 21.00 na warszawskich ulicach odbędzie się ekologiczny performance muzyczny Eko Flash Mob Muzyki Akustycznej. Sześć formacji muzyków przy akompaniamencie instrumentów dętych, bębnów i werbli przemaszeruje dwoma trasami z Powiśla do Centrum Nauki Kopernik. Tam, w 100 osobowym składzie wykonają dla stolicy -bez użycia prądu – utwór Czesława Niemena: „Sen o Warszawie”. Pomysłodawcą projektu jest kompozytor Łukasz L.U.C. Rostkowski – współtwórca międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble, który gra z dźwiękami technologii i miast jednocząc już ponad 10.000 muzyków z 14 krajów.

W wydarzeniu udział weźmie ponad 100 muzyków. Jedna grupa rozpocznie swój muzyczny marsz o godz. 20.00 na Moście Poniatowskiego, druga ruszy o tej samej porze spod Arkad Kubickiego. Około godziny 21.00 spotkają się pod Centrum Nauki Kopernik, gdzie wspólnie zagrają pod batutą Rostkowskiego. Zaprezentują się: orkiestry marszowe, grające muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową oraz ludową w reprezentacji: Powiatowej Orkiestry Dętej OSP z Chełmży oraz Orkiestry Dętej OSP Konopiska. Udział wezmą także studencka Orkiestra Reprezentacyjna SGGW z Warszawy, hiphopowo – jazzowy Rebel Bebel Commanders, jazzowy Wah Wah Brass, oraz batukada – brazylijska szkoła grania na bębnach w wykonaniu Ritmo Bloco. Patronem i mecenasem akcji w Warszawie jest Galeria Młociny.

Eko Flash Mob Muzyki Akustycznej
W alternatywie do przebasowanych, głośnych i wielkich festiwali, na których w szybkim tempie goni się za kolejnymi headline’rami L.U.C. tworzy magiczne, muzyczne noce w miejskich i zielonych przestrzeniach, na których naturalny dźwięk będzie blisko ludzi. Akustyczna muzyka, autentyczne wibracje instrumentów i bliski kontakt z twórcami, bez zużywania prądu, skomplikowanej logistyki, scen i techniki – to idea ekologicznych koncertów unplugged, które wkrótce pojawią się także w innych miastach Europy.

– Rebel Babel Open Big Bang to ekologiczny flash mob, który łączy gatunki i zespoły z różnych regionów świata wypełniając przestrzeń miejską pozytywnym brzmieniem hip-hopu, funku jazzu i world music. Ideą projektu jest promocja ekologicznego stylu życia, dialogu oraz uwrażliwianie na muzykę i docierania do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze – powiedział twórca i pomysłodawca projektu, Łukasz L.U.C. Rostkowski

Start: Godz. 20.00 Most Poniatowskiego i Arkady Kubickiego
Finał: Godz. 21.00 Centrum Nauki Kopernik

REBEL BABEL ENSEMBLE łączy jazz, hip-hop, folk, funk i orkiestry dęte z wielojęzykowym rapem i śpiewem. Na scenie pojawiają się kilkudziesięcioosobowe składy złożone z muzyków brassowych z różnych krajów oraz soliści, którzy recytują swoją poetykę w ojczystych językach. RBE posiada dwa repertuary. Pierwszy, to zderzenie muzyki współczesnej i elektroniki przeplatany lokalnym folkiem regionalnych zespołów. Drugi, bardziej wysublimowany i jazzowo – klasyczny oparty na reinterpretacji wybitnych słowiańskich kompozytorów filmowych w Hollywood. Koncerty mają nieprawdopodobną moc i siłę, są też interaktywne ze względu na angażowanie publiki i wspólne wykonania z amatorami, których szkolimy lub zaopatrujemy w proste instrumenty.
Wszystkie informacje na: www.rebelbabel.com